تبلیغات
همه چی دونی - چشم نظر

بازدید : مرتبه
تاریخ : دوشنبه 1389/06/22

چشم زخم و چشم نظر

 

انسان منبعی از انرژی های منفی و مثبت می باشد که اگر انرژی های منفی بر انرژی مثبت غلبه کنند تو لید یک سری اشعه هایی در جسم می شود ، ( ما نند در خت گردو که اکسیژن در یا فت می کند و دی اکسید کربن آزاد می کند ) تشبیه نوری زلال که وارد وجود انسان شده و به صورت نوری تیره و تار خارج می شود .

سر چشمه این نور های منفی حسد می باشد که تولید اشعه تیره و تار می شود که وقتی به شخص بر خورد می کند یک سری خلل روحی و جسمی در شخص پیدا می شود که از آن به عنوان چشم زخم یاد می شود (آیات آخرسوره قلم )

پیامبر روزی از قبر ستانی عبور می کرد و فرمود که اکثر این اموات در اثر زخم چشم شدید فوت شدند برای جلو گیری از چشم زخم باید روح را قوی کرد که با خواندن آیت الکرسی و سایر آیات قرانی این امر میسر می شود. دود کردن اسپند و شکستن تخم مرغ هم در بعضی از موارد میسر می شود.

 

موارد زیر در مواقع چشم زخم توصیه شده است :

 

1- این كلمات را بنویسد بر روى تخم مرغ پس اگر به جهت انسان باشد در میان دو پاى او بر زمین بزند و بشكند و در وقت شكستن تخم مرغ بگوید:                   "بسم اللّه و باللّه و على اسم اللّه و اسم العین" .

 

و كلماتى كه بر تخم مرغ باید بنویسد این است :  (جاعت ) (جیعت ) (فجیعت ) (فجعجعت ) (انفجعت ) (انفجلقت)

 

2-  وارد شـده اسـت كـه آیـه (و ان یـكـاد الذیـن ) را بـخوانند و نیز از حضرت صـادق عـلیـه السـلام مـروى اسـت كه چون بترسد كه چشم او در كسى یا چشم كسى در او تاثیر كند، سه مرتبه بگوید: (ما شاء الله لا قوه الا بالله العلى العظیم ).  و نیز براى چشم زخم وارد شده : كـه دسـت هـا را بـر رو بـلنـد كـنـد و سـوره حـمـد و تـوحـیـد و دو قل اعوذ (ناس و فلق ) را بخواند و دست بر پیش سر بكشد.

 

3- با این تعویذ زنان و بچه هایتان را از چشم زخم پناه دهید :

از حضرت على علیه السلام منقول است كه هنگامى رسول اكرم صلى الله علیه و آله را غمى گرفت ، جبرئیل آمد عرض كرد: یا محمد این چه غم است كه در روى شما مى بینم فرمودند: حسن و حسین را چشم زخم برخورده ، عرض كرد چشم زخم حق است تصدیق كن ، فرمود آرى . چرا با این كلمات آن دو را تعویذ نكردى ، فرمود كدام كلمات اى جبرئیل ، عرض ‍ كرد بگو:


"اللهم یا ذالسلطان العظیم و المن القدیم و الوجه الكریم یا ذالكلمات التامات و الدعوات المستجابات عاف الحسن و الحسین . (به جاى این كلمات نام مریض را ببر) من انفس الجن و اعین الانس" .

حضرت چون این دعا را خواند آن دو برخواستند و به راه افتادند حضرت به اصحاب خود فرمود: زنان و بچه هایتان را با این تعویذ پناه دهید كه به مانند آن هیچ كس پناه نگرفته .



ارسال توسط وحید استیری
آرشیو مطالب
صفحات جانبی
پیوند های روزانه
امکانات جانبی
با كلیك بر بروی عكس شانس خود را برای برنده شدن در جایزه 8700 دلاری امتحان كنید
درآمد ثابت ماهیانه